O nás

Takřka před 100 lety na pražské Národní třídě založil Jan Paukert slavné stejnojmenné lahůdkářství. Po celá léta byla adresa synonymem pro kvalitu, kterou zakladatel rodinné tradice vkládal nejen do pověstné české  speciality - obloženého chlebíčku.  Když tento unikátní historický prostor získal do pronájmu současný majitel restaurace Marek Cieślar, začal na základech paukertovské kvality budovat novou Kozlovnu U Paukerta, jubilejní dvacátý přírůstek značkových hospod Velkopopovického Kozla.

Tradice pražského Paukertova lahůdkářství sahá až do roku 1916, kdy ho jako první české velkolahůdkářství založili Jan a Štěpánka Paukertovi. Za první republiky se stal symbolem kvality a patřil mezi nejslavnější lahůdkářské domy v Evropě. Vedle řady známých osobností, umělců a politiků zásoboval i rodinu prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Jan Paukert je považován za vynálezce českého chlebíčku.

V roce 1952 komunisté lahůdkářství znárodnili, v roce 1991 dům na Národní třídě získal v restituci zpět syn zakladatelů Jan Paukert mladší. Pod názvem Jan Paukert se lahůdkářství opět otevřelo v říjnu 2008 a v provozu bylo až do jara 2015, kdy se rodina Paukertů rozhodla dát prostorům nové využití.  Následovala kompletní rekonstrukce interiérů i zázemí a v říjnu 2015 zde byla otevřena nová Kozlovna. Ta zachovává původní půdorys přízemí, na němž Paukertovi měli prodejnu a také restauraci. S původním prvorepublikovým lahůdkářstvím ji spojuje také poctivý přístup k jídlu a pití.

Bezbariérový přístup
Bezbariérový
přístup
Klimatizace
Klimatizace
Platba kartou
Platba
kartou
Platba stravenkou
Platba
stravenkou
Psi vítáni
Psi
vítáni
Salónek
Salónek
Sportovní přenosy
Sportovní
přenosy
TV
TV
Wifi
Wifi
Zákaz kouření
Zákaz
kouření
Národní 981/17
110 00 Praha
Czech Republic
NE - ST 11:00 az 00:00
CT - SO 11:00 az 01:00