O nás

Vítejte na stránkách restaurace Vyžlovka. Naše restaurace je zaměřena na domácí českou kuchyni, ale i speciality z grilu a mezinárodní kuchyně. Přijďte posedět do restaurace se staročeským nádechem ochutnat kromě výtečné kuchyně i výborná čepovaná piva z produkce Plzeňského Prazdroje. Pořádáte oslavu, svatbu či jinou společenskou událost? Neváhejte se na nás obrátit. Náš profesionální tým Vám poskytne cenné rady a velice rádi se s Vámi domluví na organizaci a zajiťění jakékoliv pro Vás výjimečné události. Prostory naší restaurace s kapacitou cca 120 míst zahrnují restauraci, 2 salonky, velkou zahradu i dostatečné množství parkovacích míst. 

 

 

Něco z historie:

Hotel Vyžlovka je v budově s dlouhou historií. Vznikla v místě osamoceného selského dvora ze 13. století. Tento dvůr byl mimo obvod vsi a podél něj probíhala obchodní cesta z Prahy do Kutné Hory. Výhodná poloha dvora ve vzdálenosti polodenní jízdy s koňmi z Prahy přispěla k tomu, že z jeho části byla vybudována krčma.

 

Pvní písemný zápis potvrzující existenci krčmy je z roku 1563 a týká se jejícho vyčlenění od statku Marklovského a prodeje Janu Maštálkovi. Marklovský statek byl svobodným dvorem, jehož vlastníky bývali drboní zemané.

Za třicetileté války byla krčma vypleněna. Na původdním místě byla znovu postavena asi roku 1653 Liechtensteiny z Černého Kostelce. V tomto roce začalo v krčmě vybírat clo a mýto. Krčma měla zděné přízemí, nad kterým bylo dřevěné stavení se třemi krovy. Dvůr byl dobře uzavřen zděnou bránou pro ochranu povozů. Uvnitř dvora byly stáje pro 63 koní a pro noclžníky byly připraveny tzv. spací komory. Šlechta měla vyhrazeny dva pokoje s vyhlídkou.

Valná část přízemí se dochocvala dodnes. Jedná se o obvodové zdi, vnitřní klenutou chodbu, sklep a komoru (dnes salonek) nad vchodem do sklepa. Také vjezd do dvora je na starém místě jako byl v 17. století.

V 21. století proběhly další rekonstrukce, a hotelév pokoje a restaurace teď odpovídají moderní představám. Rovněž jsme zachovali tradice české kuchyně. 

Bezbariérový přístup
Bezbariérový
přístup
Platba kartou
Platba
kartou
Platba stravenkou
Platba
stravenkou
Psi vítáni
Psi
vítáni
Salónek
Salónek
Sportovní přenosy
Sportovní
přenosy
TV
TV
Venkovní posezení
Venkovní
posezení
Wifi
Wifi
Zákaz kouření
Zákaz
kouření
PO - NE: 11 - 23:00