O nás

Horská chata Portášky (1 050m/m) se nachází v 2.zóně Krkonošského národního parku, kde narušení přírody je ještě minimální. Chata je na horní stanici sedačkové lanovky z Velké Úpy, uprostřed nejznámější pěší trasy z Velké Úpy na Sněžku
(1602 m/m).

Portášky mají celoroční provoz. Chata je vhodná pro lyžaře, turisty, cyklisty, rodiny s dětmi, ozdravné pobyty dětí i dospělých, na pořádání společenských a firemních akcí, večírků a narozeninových oslav, zahradní párty.

Na Portáškách najdete kromě možnosti ubytování, restauraci, bar, také kulečník, společenské hry, karty, šipky, dále venkovní vyhlídkovou terasu, dětský koutek, saunu s bazénem, vířivku, společenskou místnost se stolním tenisem - možno předělat na tělocvičnu (jóga, judo atd.), v létě dětské hřiště, velkou trampolínu, grilování, rožnění, dům ve větvích...

Zimní sezóna

Během zimní sezóny lze provozovat sjezdové lyžování, snowboarding, běh na lyžích, vysokohorskou turistiku a další zimní sporty.

Při nepřízni počasí lze posedět v restauraci či u baru, hrát šipky, kulečník, stolní fotbal, stolní tenis a další společenské hry nebo využít vlastní saunu s bazénem nebo solárium.

Chata je postavena přímo na vrcholu lyžařského areálu Skiport (www.skiport.cz), který je součástí nejmodernějšího lyžařského areálu Skiresort (www.skiresort.cz). Po svahu "Portášky" je možné lyžování až k dolní stanici třísedačkové lanovky, která je dlouhá cca 1750 metrů. Celý svah je úměle zasněžován a denně upravován.
Skiareál Skiresort je největším skiareálem v Česku! Můžete využít 41 km sjezdových tratí a cca 550 km běžeckých tratí.

Ve vzdálenosti 150m od chaty je dětský skiareál Sagasserovy boudy pro nejmenší lyžaře, kde je možné využít lyžařskou školičku. Pokud Vás omrzí sjezdovky u nás, za 3 min jste zdarma skibusem pod sjezdovkami v Peci pod Sněžkou, nebo za 8 min v Jánských lázních - Černá hora.

Na své si přijdou i běžkaři. Těm náročnějším je k dispozici běžecká trať na Růžovou horu a dále až na úpatí Sněžky v délce cca 5 km. Pro turistické běžkaře je ideální trať s pěkným výhledem vedoucí okolo Pěnkavčího vrchu v délce cca 4,5 km. Tyto trasy jsou součástí Krkonošské běžecké magistrály v celkové délce 550 km. Rolby mají GPS, tak můžete sledovat aktuální upravenost tras na www.bilestopy.cz

Letní sezóna

Nejen pěší turistika v nádherné vysokohorské přírodě, cykloturistika, startovací plocha pro paragliding a rogala, stolní tenis, kulečník, biliárd, šipky, fotbálek, bazén, sauna, solárium, grilování, rožnění nebo zahradní párty u chaty. Terénní koloběžky k zapůjčení přímo u nás na chatě.

Pro děti je připraveno dětské hřiště - hrad, 4 skluzavky, 4 houpačky, pískoviště, obří trampolína o průměru 5 m s ochrannou sítí, atd.. Dlouhodobější pobyt v této nadmořské výšce nabízí značnou úlevu nejen pylovým alergikům. Pro menší skupiny je možno nabídnout výlety do širokého okolí, a to vlastním terénním autem 7+1 nebo i smluvní dopravou.

Bezbariérový přístup
Bezbariérový
přístup
Dětské hriště
Dětské
hriště
Fotbálek
Fotbálek
Kulečník
Kulečník
Platba kartou
Platba
kartou
Psi vítáni
Psi
vítáni
Rozvoz jídla
Rozvoz
jídla
Salónek
Salónek
Šipky
Šipky
TV
TV
Venkovní posezení
Venkovní
posezení
Wifi
Wifi
Zákaz kouření
Zákaz
kouření
Velká Úpa č.p. 110
542 22 Pec pod Sněžkou
Každý den od 11:00 do 24:00